aktywnypodroznik aktywnypodroznik
249
BLOG

Kąpieliska w okolicach Lublina i w województwie lubelskim - cz.6

aktywnypodroznik aktywnypodroznik Podróże Obserwuj temat Obserwuj notkę 1

Lato nadchodzi wielkimi krokami, a z nim nareszcie wspaniała pogoda. Oto szósta, ostatnia już część naszych lubelskich kąpielisk!

13. Zalew nad rzeką Wieprz w Krasnobrodzie

Krasnobródto piękne miasto Lubelszczyznyw otulinie Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego. Zbiornik wodny znajduje się nad rzeką Wieprzi może poszczycić się pięknymi plażami oraz łagodnym, porośniętym przez sosny brzegiem. Nad bezpieczeństwem czuwają oczywiście ratownicy WOPR. Nie brak też przebieralni, pomieszczeń sanitarnych oraz szerokiej oferty gastronomicznej.

Gmina, która jest właścicielem zalewu przed 2 laty przeprowadziła modernizację kąpieliska, które zyskało wyspę, piaszczystą plażę(warto przyjechać wcześniej, gdyż często w letnie miesiące ręcznik dosłownie leży na ręczniku!), nowe, drewniane molo, wyłożoną kostką promenadę (idealną na przejażdżkę rowerem), wypożyczalnię kajaków i rowerów wodnych, a także boiska do piłki plażowej i siatkowej. W okolicy jest też park linowy, który z pewnością ucieszy tak małych jak i

dużych turystów. W tym roku w Krasnobrodzie po raz pierwszy otwarto nowoczesne, czyste baseny (i zjeżdżalnię!) – gdyby ktoś obawiał się kąpać w zalewie.

Warto wiedzieć, że Krasnobród jest jednym z dwóch tylko miast o statusie uzdrowiska w województwie lubelskim (drugim jest Nałęczów). Warto przyjechać tu ze względu na wspaniały klimat i nasycone zapachem starych jodeł i buków powietrze, które doceniono już w XIX w., zakładając tu liczne zakłady dla gruźlików. Obecnie główną specjalizacją uzdrowiska w Krasnobrodzie jest leczenie i rehabilitacja dzieci.

Powierzchnia: 17 ha

Głębokość: maximum 2,5 m

14. Kąpielisko w Chotyłowie

Kąpielisko w Chotyłowie mieszkańcom Białej Podlaski znane pod nazwą „Kubiki”. Kwalifikuje się raczej do jezior w okolicach Białej Podlaski (znajduje się w odległości 20 km od niej), a nie Lublina. Powstało nad rzeką Lutnią, poprzez zalanie dawnych cegielni (tereny obfitowały w duże pokłady gliny). W lecie funkcjonuje tu wypożyczalnia sprzętu wodnego, plaża, 2 mola i mała gastronomia. Kąpielisko jest strzeżone, jednak ponoć tylko w weekendy. Na boisku do piłki plażowej co roku odbywają się zawody u puchar wójta Piszczaca. Za wejście na tereny rekreacyjne pobierana jest drobna opłata.

Aby dowiedzieć się szczegółów na temat położenia i dokładnego dojazdu do poszczególnych kąpielisk, a także jaka jest ich powierzchnia oraz głębokość, po prostu kliknij w zamieszczone linki

Podróże to moja pasja!

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości