aktywnypodroznik aktywnypodroznik
72
BLOG

Bukowina Tatrzańska - część 2

aktywnypodroznik aktywnypodroznik Podróże Obserwuj temat Obserwuj notkę 0

Oto dalszy ciąg artykułu o Bukowinie Tatrzańskiej sprzed kilku dni. Tym razem coś dla narciarzy!

Dla narciarzy

Śnieg leży od początku grudnia do końca marca, choć zdarzają się zimy, gdy nawet do końcowych dni kwietnia. Średnia temperatura stycznia wynosi -5°C, a lutego -4°C. Jedna trzecia dni w roku w Bukowinie jest bezwietrzna, a najpogodniejsze miesiące to luty i marzec – nie może dziwić fakt, że Bukowina Tatrzańska cieszy się aż tak dużym powodzeniem. Poza tym czekają na nich doskonale przygotowane, oświetlone, a w razie braku śniegu – sztucznie naśnieżane trasy.

Zobacz piękne zdjęcie widoku z Tarsówek!

Termin „tereny zjazdowe” w przypadku Bukowiny odnosi się właściwie do całej miejscowości. Na łagodnych na ogół stokach bukowińskich wierchów zbudowano 22 wyciągi. Prawie wszystkie wyciągi są oświetlone i często zdarza się, że działają aż do północy. Tradycją już stało się obchodzenie Sylwestra na stoku. Do wszystkich wyciągów można dojechać samochodem, lecz może się okazać, że nie wszędzie znajdzie się miejsce do parkowania. Najlepsze warunki do nauki jazdy oferują stoki przy wyciągach W5 i W6 na Olczańskim Wierchu i przy ostatnim wyciągu na Wysokim Wierchu. Niestety w szczycie sezonu w stosunku do początkujących snowboarderów (problemy z wyjazdem) na niektórych wyciągach stosowane są pewne ograniczenia.

Dobre warunki panują od grudnia do końca marca. Z reguły łagodne i niezbyt trudne stoki przyciągają przede wszystkim początkujących.

Przeczytaj o 2 wyciągach na polanie Szymkówce!

…oraz o polanie Głodówce!

W Bukowinie Tatrzańskiej jest też genialny tor do snow tubingu!

Wybierz się z nami w Tatry i na Podhale!

Karta Tatrzańska daje wiele atrakcyjnych zniżek – zobacz jakich!

Podróże to moja pasja!

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości